Edremit Belediyesi sinekle mücadelesini yaz- kış sürdürüyor. Özellikle üreme alanlarına yönelik ilaçlama çalışması yürütüyor. 

 

Edremit Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ilçe genelinde sinekle mücadele çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Sinekle mücadele ekipleri, son günlerde yağışların artmasıyla birlikte dere yatakları, sulak ve sazlık alanlar, başta olmak üzere kanalizasyon ve yağmur suyu drenaj hatlarında sinekle mücadele çalışmalarını yoğunlaştırdı. 

 

Vatandaşların rahat bir yaz mevsimi geçirmeleri için sivrisineklerin üreyebilecekleri alanlar sürekli ilaçlanıyor. Kış aylarında soğuktan korunmak amacıyla yer altına sığınan haşereyle mücadele kapsamında alt yapı galerilerinde ilaçlama uygulamaları gerçekleştiriliyor. Sıcak sisleme yöntemlerinin de kullanıldığı mücadelede üreme alanlarının kontrolü hedefleniyor.

 

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, “Vatandaşlarımızın sağlığını korumak için ilaçlama çalışmalarımız tüm mahallelerimizde ara vermeden devam edecek” dedi.