Edremit Belediye Meclis Üyeleri Defne bebeğin yardım kampanyasına 100 Bin TL destek vereceklerini açıkladı.

Edremit’te yaşayan SMA hastası Defne bebek için düzenlenen yardım kampanyasına Edremit Belediyesi kurumsal olarak dâhil oldu.
SMA Tip 1 hastası Defne bebeğin valilik onaylı yardım kampanyası için Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan geçtiğimiz günlerde Balıkesir’deki belediye başkanlarıyla instagram canlı yayınında bir araya gelerek Defne’nin yardım kampanyasını desteklemişti.

Belediye Kampanyaya Dahil Oldu

Edremit Belediye Meclisi’nin CHP, AK Parti, İYİ Parti ve MHP’li üyelerinin katılımıyla bugün bir toplantı düzenlendi. Defne bebeğin kampanyasına tam destek olunması kararı alınan toplantıda ayrıca, belediye bünyesinde kurulacak olan sekretarya tarafından organize edilecek yardım kampanyasıyla da Edremit dışında Balıkesir’deki 20 ilçede ve hatta Türkiye çapında aktif olarak yer alınmasına karar verildi. Böylelikle Defne’nin bir süredir devam eden kampanyasının güç kazanması sağlanacak.
Bunun yanında Edremit Belediyesi Meclis Üyeleri kendi aralarında 100 Bin TL toplayarak Defne bebeğin yardım kampanyasına destek olma kararı aldı.