Gürespor’da Hedef Süper Lig

16.Haziran.2023
00:00

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde mücadele eden Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor’da yapılan olağan genel kurulda Kulüp Başkanı M. Agah Ferhatoğlu ve yönetim kurulu yeniden seçilerek güven tazeledi. Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan’ın tam destek sözü verdiği Gürespor’da hedef, Süper Lig olarak belirlendi.

Kadın basketbolunda Anadolu’nun lokomotiflerinden olan Ferhatoğlu Edremit Belediyesi Gürespor’da olağan genel kurul toplantısı yapıldı. Güre Mahallesi’nde Edremit Belediyesi Arfodit Otel’de gerçekleştirilen genel kurulda divan başkanlığını Murat Bostancıoğlu yaptı.

Faaliyet raporu, gelir-gider hesapları, Denetim Kurulu raporu ve ilgili yasa uyarınca gerekli olan isim ve tüzük değişiklikleri oy birliği ile kabul edildi. Tek liste ile gidilen seçimlerde kulübün ana sponsoru Ferhatoğlu Şirketler Grubu Başkanı ve Kulüp Başkanı Mehmet Agah Ferhatoğlu ve yönetim kurulu üyeleri Birol Kocacan, Cevdet İnalkaç, Gençer Engin, Hasan Amaç, Kamuran Taşdemirel ve Yusuf Karagöz yeniden seçilerek güven tazeledi.

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, Edremit’in her alanda olduğu gibi sportif alanda daha üst seviyeleri hak ettiğini belirterek, “Kadın basketbolunda ilçemizi başarı ile temsil eden takımımızı kutluyorum. Gelecek yıl takımımızı Süper Lige taşımak için belediye olarak gerkli desteği vereceğimize söz veriyorum. Kulüp başkanımız ve yönetim kurulu üyelerini tebrik ediyorum” dedi.

Yeniden Kulüp başkanı seçilen M. Agah Ferhatoğlu yaptığı konuşmada, Edremit’in ve Güre’nin basketbolda bir marka olduğunu belirterek “30 yıldır kadın basketboluna hizmet eden bir kulüp olarak yolumuza devam ediyoruz. Altyapı gruplarımızda 150 sporcumuz yer alıyor.Her yaş kategorisinde çocuklarımıza ve gençlerimize hizmet vermeye devam ediyoruz.  A takım düzeyinde geçen yıl mütevazi bir bütçe ile ilçemizin yetiştirdiği genç staff ekibimizle Federasyon Kupası’nda Çeyrek Final oynadık. Ligi 5. Sırda tamamlayıp play-off’larda yarı final oynama başarısı gösterdik. İki yıl önce göreve gelirken “Düşmemek üzere Süper Lig’e çıkacağız” demiştim. Artık koşullar oluşmaya başladı. Belediyemizle, yönetimimizle, teknik ekibimizle ve oyuncu grubumuz ile hep birlikte özlediğimiz istediğimiz Süper Lig hedefine ulaşmak istiyoruz” dedi.

Genel kurula Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, Gürespor önceki dönem Başkanları Edremit Ticaret Odası Başkanı Ahmet Çetin, Ticaret Odası Meclis Başkanı Bayram Kayahan, ALÇEV Vakfı Başkanı Cavit Cebeci ve genel kurul üyeleri katıldı.