Veteriner İşlemleri

Kliniğimize gelen kedi ,köpek gibi sahipsiz sokak hayvanlarının tedavi kısırlaştırma aşılama ve antiparaziter uygulamalar yapılmakta olup ,5199 sayılı kanun gereği alınan tüm hayvanlar tedavisi bitince alındığı ortama geri bırakılmaktadır .Çeşitli hastalık ve şikayet nedeniyle gelen sokak hayvanlarının tedavileri yapılmaktadır .
Vatandaşlarımızdan gelen şikayet ve isteklere mümkün olan en kısa sürede müdahale ederek sonuçlandırılmaktadır. Kaza vb. nedeniyle yaralanma ve hasta olan acil durumdaki vakalar için 24 saat esasına bağlı olarak çalışmakta ve müdahale edilmektedir. Kış aylarında ilçemizin mutelif bölgelerinde yiyecek bulunmakta güçlük çeken sokak hayvanları için mama bırakılmakta ve yaşam şartları desteklenmektedir.

Belediyemize gelen çeşitli çiftlik hayvanları ve evcil hayvanları ile ilgili şikayetlerde İlçe tarım müdürlüğü  ,zabıta müdürlüğü ve gerekli durumlarda emniyet ve jandarma eşitliğinde birlikte gidilerek kontroller sağlanmaktadır.

İlçe tarım müdürlüğü ve belediyemizin zabıta müdürlüğü ekipleri ile birlikte
Kurban bayramı öncesi ve kurban bayramı süresince kurban satış yerine gelen hayvanları ve kurban kesim yerlerinin denetimi sağlanmaktadır.

24 saat açık klinik telefonu :0501 736 92 41