Başkan Arslan’dan 9 Eylül Kurtuluş Günü Mesajı

“9 Eylül kurtuluşun ve direnişin simgesidir”

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, Edremit’in kurtuluşunun 101. yıl dönümünde yayımladığı mesajda kurtuluş ve bağımsızlık mücadelesindeki o günleri işaret ederek,

“Edremit’in kurtuluşunun 101. yılında özgürlüğümüzü kazanmamızı sağlayan başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Şehit Kaymakamımız Köprülü Hamdibey ve vatan-bayrak uğruna hayatlarını gözünü kırpmadan feda eden tüm şehitlerimizi saygıyla anıyorum.

Bu topraklarda hepimiz özgürce yaşıyorsak bunu bu uğurda can veren atalarımıza borçluyuz. Kuva-yi Milliye’nin kenti Edremit’in kurtuluşu Edremitliler için çok anlamlı bir günü ifade eder. Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk öncülüğündeki şanlı kurtuluş mücadelemizde Edremitimiz 797 günlük işgalin ardından Köprülü Şehit Hamdibey başta olmak üzere vatanperverlerin direnişi ve mücadelesi ile 09 Eylül 1922’de özgürlüğüne kavuşmuştur.101 yıl önce 9 Eylül’de gelen kurtuluş ilçemiz bir direnişin ve mücadelenin simgesidir. Bağımsızlık meşalesinin yakıldığı bu cennet topraklarda aynı bilinç ve inanç ile Türkiye Cumhuriyeti’nin payidar kalması için var gücümüzle çalışacağız.  

Edremit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıldönümünü kutluyor, Edremitli hemşehrilerime saygı ve sevgilerimi sunuyorum.” dedi.

HABER GALERİ