5. Balıkesir Aromaterapi Festivali Başladı

 

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde Edremit, Burhaniye, Gömeç ve Ayvalık Belediyeleri tarafından düzenlenen 5. Balıkesir Aromaterapi Festivali başladı. "Tarih, şifa ve kültür" temalı festival, dört gün boyunca çeşitli etkinliklerle devam edecek.

AÇILIŞ TÖRENİ VE ETKİNLİKLER

Festival, Burhaniye Ören'de gerçekleşecek ve katılımcıları birbirinden güzel konserler, sergiler ve söyleşiler bekliyor. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, Edremit Belediye Başkanı Mehmet Ertaş, Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin ve Gömeç Belediye Başkanı Melih Bağcı’nın katılımıyla gerçekleşen açılış töreninde ilk hasat yapıldı. Açılışta yapılan konuşmalarda, büyükşehir ve ilçe belediyelerinin işbirliğinin önemine vurgu yapıldı.

FESTİVALE KORTEJLE KATILIM

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile Edremit, Ayvalık, Burhaniye ve Gömeç Belediyeleri’nin işbirliği ile düzenlenen festival, Balıkesir Çiftçi Eğitim Merkezi’nden Burhaniye Belediyesi’ne kadar üstü açık otobüsle gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın ve ilçe belediye başkanlarının traktörlerle festival alanına kortej halinde geçişiyle başladı. Ören sahilinde yapılan kortej yürüyüşünün ardından festivalin açılış töreni gerçekleştirildi.

EDREMİT BELEDİYESİ STANDI YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

“Doğadan Gelen Şifa” teması ile konuklarını ağırlayan Edremit Belediyesi standı yoğun ilgi gördü. Zeytin, zeytinyağı ve ata tohumları büyük ilgiyle karşılandı. Edremit Belediye Başkanı Mehmet Ertaş, konuklara ata tohumlarından hediye etti.

BAŞKAN ERTAŞ’TAN DAVET

Edremit Belediye Başkanı Mehmet Ertaş, "Her tanesinde lezzet, her damlasında sağlık olan Edremit’in zeytini ve zeytinyağını tatmak, ata tohumlarımızı keşfetmek üzere herkesi yeşille mavinin buluştuğu diyar Edremit standına bekliyoruz" diyerek tüm konukları festivale davet etti.

RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE BAŞLAYAN FESTİVAL

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile Edremit, Ayvalık, Burhaniye ve Gömeç Belediyeleri işbirliği ile düzenlenen tarih, şifa ve kültür dolu 5. Balıkesir Aromaterapi Festivali, renkli görüntülerle başladı. Dans gösterilerinin yanı sıra söyleşiler ve konserlerle festival boyunca 7 Temmuz Pazar gününe kadar devam edecek.